Головна Новини Ринок України Реальний приріст інвестицій в АПК України в 2018 році склав 8,5%

Реальний приріст інвестицій в АПК України в 2018 році склав 8,5%

За результатами 2018 року обсяг освоєних (використаних) капітальних інвестицій в аграрний сектор України зріс на 14% порівняно з 2017 роком у цінах відповідних років.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Інституту аграрної економіки, з урахуванням інфляції їх реальний приріст становив лише 8,5%.

Це найнижчий показник темпів приросту капітальних інвестицій за останні три роки: у 2016 році він становив 49,5%, а у 2017 році – 30,7%. Такий характер динаміки капітальних інвестицій на розвиток аграрного сектору за останні роки обумовлений комплексом факторів.

Зазначається, що в умовах війни бюджетні витрати на підтримку агровиробників скорочуються. В умовах нестабільності агрокомпанії надають перевагу інвестиціям у приріст оборотних активів, які хоча й приносять швидкі вигоди, але звужують перспективи стратегічного розвитку. Через підвищений рівень ризиків великі агроформування виводять інвестиційні ресурси у більш безпечні для їх капіталу зони.

Інвестиційна діяльність малого агробізнесу, який є одним з найважливіших чинників розвитку, уповільнена. Крім того, ставки відсотків по кредитах вищі за рентабельність витрат по більшості інвестиційних проектів. Надходження прямих іноземних інвестицій майже припинилося, а обсяги залучення зовнішніх джерел для фінансування інвестиційних проектів значно скоротилися.

“Незважаючи на посилення негативних чинників виробництво продукції сільського господарства порівняно з харчовою промисловістю поки що залишається інвестиційно привабливим”, – зауважили в ІАЕ.

Перегляди: 0