Головна Новини Ринок України У 2018 році Україна зібрала рекордний урожай яблук

У 2018 році Україна зібрала рекордний урожай яблук

Офіційна служба статистики України оприлюднила дані врожаю овочів та фруктів у країні в 2018 році, згідно з якими українські садівники зібрали найбільший обсяг яблук за всю історію незалежності.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Української плодоовочевої асоціації, в 2018 році офіційний урожай яблук в Україні зафіксовано на рівні 1,46 млн тонн, а це одразу на 35% перевищує результати 2017 року.

Нагадаємо, що в 2017 році виробництво яблук в країні склало лише 1,08 млн тонн, що стало одним з найгірших показників за останні кілька років. Таку суттєву різницю галузеві експерти пояснюють одразу декількома причинами.

“По-перше не варто забувати, що навесні 2017 року як в Україні, так і в більшості країн ЄС спостерігалися аномальні погодні умови у вигляді морозів, а подекуди й снігопадів у середині квітня. Таким чином негода прийшлася якраз на період масового цвітіння яблуневих садів, що вкрай негативно вплинуло на обсяги виробництва цих фруктів. Крім того, збільшенню врожаю в поточному році сприяє як інтенсифікація виробництва, так і вступ в плодоношення насаджень, які було закладено кілька років тому”, – зауважила головний аналітик УПОА Тетяна Смірнова.

У 2018 році в Україні було зафіксовано 91,8 тис. га яблуневих садів, що були в плодоносному віці. Для порівняння, в 2017 році цей показник сягав 91,2 тис.га, і це при тому, що загальна площа садів скорочується. Середня врожайність яблук в поточному сезоні склала 15,9 тонн/га, що на 35% більше, ніж сезоном раніше.

Водночас таке збільшення виробництва наразі не дуже тішить садоводів, адже ціни на яблука залишаються досить невисокими через те, що протягом сезону пропозиція яблука на ринку значно перевищує попит. Зокрема на даний момент фермери вже пропонують яблука по 4-8 грн/кг ($ 0,15-0,30/кг) в залежності від якості та сорту, а це на 60% дешевше, ніж в середині квітня торік і навіть на 4% поступається цінам на період збирання, коли вони, зазвичай, найнижчі.

Перегляди: 0