Головна Новини Ринок України Наступного сезону в Україні працюватиме 34-35 цукрових заводів

Наступного сезону в Україні працюватиме 34-35 цукрових заводів

Наступного виробничого сезону в Україні працюватиме 34-35 цукрових підприємств, порівняно з 42, які працювали в цьому сезоні.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу асоціації “Укрцукор”, виробництво цукру, відповідно, також знизиться на 23-29% до 1,3-1,4 млн тонн.

“Ми вже бачимо скорочення посівних площ під цукровими буряками в поточному році і, безумовно, це матиме “відбиток” уже восени, коли запуститься значно менше цукрових заводів, ніж в сезоні 2018/19 рр. За нашими оцінками, цукроварінням будуть займатися 34-35 підприємств, в той час, як в поточному сезоні працювало 42″, – прокоментувала заступник голови правління НАЦУ “Укрцукор” Руслана Бутило.

Враховуючи зменшення посівних площ та кількості працюючих заводів, спричинене світовим профіцитом цукру, прогнозується і значне скорочення виробництва цукру та підвищення цін.

“Декількарічний світовий профіцит не найкращим чином позначився на стані виробництва цукру в Україні. Надлишковий цукор “тиснув” на ціни і опускав їх все нижче і нижче, далеко за межу беззбитковості виробництва, “вимиваючи” всі фінансові резерви виробників, як у світі, так і в Україні. На даний момент доволі тяжко прогнозувати урожайність та цукристість буряків, посів яких практично завершений, проте, можемо припустити, що цукру восени буде наварено на 23-29% менше – 1,3-1,4 млн т – це найнижчий обсяг виробництва із 2013 р”, – пояснює Бутило.

За її словами, ситуація в Україні ускладнювалась ще втратою частини території, а, отже, частини внутрішнього ринку, зростанням цін на ресурси виробництва та постійними логістичними проблемами.

Нагадаємо, за оцінками НАЦУ “Укрцукор” посівні площі під цукровими буряками в поточному сезоні складуть 205-210 тис. га, що на 25% менше ніж минулого року.

Перегляди: 3