Головна Новини Ринок України Близький Схід став найбільшим ринком збуту українських яблук навесні 2019 року

Близький Схід став найбільшим ринком збуту українських яблук навесні 2019 року

6

У березні-квітні 2019 року до країн Близького Сходу українські садівники експортували понад 10 тис. тонн свіжих яблук, а за перші чотири місяці року – майже 18 тис. тонн.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Української плодоовочевої асоціації (УПОА), головними близькосхідними імпортерами яблука з України стали Туреччина і Ірак, які імпортували в середньому близько 2 тис. тонн українського яблука кожен місяць.

В ОАЕ Україна експортувала понад 600 тонн яблука кожен місяць 2019 року, а в Саудівську Аравію – близько 150 тонн щомісяц.

Російський ринок залишався також дуже важливим, однак обсяги реекспорту українського яблука в Росію через країни, які займалися таким бізнесом, вперше почали поступатися обсягам поставок яблука в країни Близького Сходу.

У середньому, за оцінками аналітиків, щомісяця в Росію потрапляло до 3 тис. тонн українського яблука – тобто в півтора рази менше, ніж відвантажували в країни Близького Сходу.

Зазначається, що значна частина експорту українського яблука в Туреччину призначалася не для цієї країни. Туреччина реекспортувала свіже українське яблуко в Єгипет та Ірак, а також, за непідтвердженими даними, Туреччина поставляла українське яблуко і в Росію.

Серед найбільших імпортерів українського яблука були також Швеція, Малайзія та Індія, які закуповували від 100 до 300 тонн яблука в місяць. З незвичайних напрямків експорту відзначимо також поставки українського яблука в Афганістан в розмірі 185 тонн.