Головна Новини Ринок України Урожайність сливи в Україні є найменшою за останні три роки

Урожайність сливи в Україні є найменшою за останні три роки

8

Сортовий асортимент слив продовжує розширюватись на українських гуртових ринках, але ціни на сливу в цьому році все одно залишаться значно вищими ніж рік тому.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Інфо-Шувар”, через погодні негаразди врожайність сливи є найменшою за останні три роки, а товарний вигляд плодів постраждав через розповсюдження парші.

На гуртових ринках України сьогодні представлена слива переважно від виробників Півдня та Чернівецької області. На гуртовому ринку ОРСП “Шувар” дрібна слива пропонується по 20-25 грн/кг (0,68-0,85 євро/кг), крупна слива коштує вище 30 грн/кг (1,03 євро/кг). Ціни на сливу в господарствах Чернівецької області стартують від 15 грн/кг (0,51 євро/кг).

Крім української сливи на майданчику “Шувару” також пропонується слива із Сербії та Молдови за тією ж ціною, що і українська слива.

В сусідній Польщі слива коштує 3,0-3,5 польських злотих/кг (0,7-0,8 євро/кг), тобто ціни теж аналогічні цінам української сливи, хоча у порівнянні із минулим роком польська слива подорожчала майже в 1,5 раза.

Нагадаємо, в 2017 році саме завдяки суттєвій різниці в цінах Україна експортувала рекордні 8 тис. тонн сливи до Польщі. Постачання здебільшого відбувались на польські переробні підприємства, на свіжому ринку ЄС українська слива мала дуже слабку конкуренцію через незадовільний товарний вигляд.