Головна Новини Ринок України У І півріччі 2019 року Україна скоротила виробництво молока на 3,4%

У І півріччі 2019 року Україна скоротила виробництво молока на 3,4%

11

За півроку 2019 року в Україні вироблено 4,8 млн тонн молока, що на 3,4% нижче, ніж за перше півріччя минулого року – 4,9 млн тонн.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Асоціація виробників молока, виробництво молока зменшилось, як і в сільськогосподарських підприємств, так і в домогосподарств.

Падіння в останніх було більш суттєвим ? -4,1% до 3,4 млн тонн, тоді як молочно-товарні ферми скоротили виробництво на -1,5%, до 1,4 млн тонн. В той час, коли падіння виробництва у домогосподарствах відмічалося майже по всій Україні (за виключенням Хмельницької ? +1% ? 224,9 тис. тонн та Луганської ? +4,9 ? 44,9 тис. тонн), виробництво на підприємствах у розрізі областей було більш продуктивним, проте, все ж, продемонструвало спад.

Найвираженішим падіння було в Чернівецькій (до 5,8 тис. тонн; -19,4%) та Рівненській областях (34,5 тис. тонн; -13,3%), які за звітний період, по даним ДССУ, найбільше скоротили дійне поголів’я.

У результаті, падіння виробництва сирого молока за півроку в абсолютних величинах склало ? -166 тис. тонн, тобто щодоби оператори ринку недоотримували в середньому 922,2 тонн сировини.

Такі тенденції як зменшення поголів’я та, відповідно, виробництва сировини негативно впливають на баланс попиту і пропозиції молочного ринку, його базове ціноутворення. Це також сприяє підвищенню волатильності цін, збільшує ризики отримання збитків як виробників, так і переробників, що зрештою відображається на кінцевій ціні готової продукції, а також об’ємах експорту.