Головна Новини Ринок України Через АЧС 830 тис. українців можуть залишитися без свинини

Через АЧС 830 тис. українців можуть залишитися без свинини

27

Один з найбільших викликів для українського свинарства – це АЧС. З 2012-го року від вірусу постраждало понад 80 свиногосподарств, з яких 10 – цьогоріч.

Як повідомляє “ПроАгро Груп”з посиланням на прес-службу Асоціації “Свинарі України”, через АЧС 830 тис. українців можуть залишитися без свинини.

“Якщо ми говоримо про 2019-й рік, то нині поголів’я свиноматок у промисловому секторі налічує 220 тис. голів, близько 7 тис. свиноматок у галузі знищили внаслідок африканської чуми свиней. Тобто, можна сказати, що цього року ми свій дефіцит на 3% збільшили”, – зауважила президент АСУ Оксана Юрченко.

Загалом, починаючи від першого спалаху АЧС в країні у 2012-му році, від вірусу постраждало понад 80 свиногосподарств, з яких 10 – цьогоріч. Внаслідок спалахів, у промисловому секторі знищили близько 300 тис. голів.

“У випадку, якщо ці підприємства не відновлять роботу, позитивний прогноз щодо ситуації в галузі – не справдився. У наслідок цього виробництво свинини у наступному році зменшиться близько на 25 тис. тонн. Якщо цього не компенсуватиме розвиток інших господарств, можна прогнозувати, що у наступному році 830 тис. споживачів, або населення 2-х областей, може залишитися без свинини”, – додала президент АСУ.