Головна Новини Ринок України Переваги міжнародної стандартизації

Переваги міжнародної стандартизації

На думку Андрія Гармаша, фахівця з впровадження GlobalG.A.P, члена національної робочої групи Global G.A.P-Україна, міжнародний стандарт Global G.A.P. забезпечать вітчизняним виробникам та переробникам сільськогосподарської продукції зростання довіри до торгової марки та вихід на нові ринки збуту.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на uhbdp.org.

“Стандарти Global G.A.P. – це стандарти, які були історично розроблені, впроваджені та випробувані підприємствами, які виробляють продукцію, та торговими мережами, які відповідно до цього стандарту виявили бажання купувати продукцію виробників”, – розповідає Андрій Гармаш.

На думку фахівця, стандарт GlobalG.A.P. допоможе ефективному керівнику ідентифікувати можливі фактори ризиків виробництва та звести до мінімуму можливий негативний вплив цих факторів, а відповідно і розмір втрат. Також впровадження вимог цього стандарту сприятиме підвищенню рівня вдоволеності та вмотивованості рушійної сили виробництва – персоналу.

“Стандарт є інтегрованим, тобто включає в себе вимоги до всіх сфер діяльності даного підприємства, наприклад: безпека харчових продуктів, простежуваність, гарантія якості, професійне здоров’я та безпека праці, управління навколишнім середовищем, управління ґрунтом, управління підживленням та добривами, інтегрована система боротьби зі шкідниками, управління залишками засобів захисту рослин в продукції, управління водними ресурсами”, – пояснює експерт.

Раніше було відсутнє єдине визначення вимог щодо виробництва тієї чи іншої продукції. Таким чином торгові мережі боролися за те, щоб отримати від кожного виробника-постачальника хороший, якісний і безпечний продукт, який відповідав би єдиному стандарту.

“Global G.A.P – це симбіоз між виробниками і покупцями, що має на меті знайти один єдиний шлях вироблення продукцію, яка буде відповідати вимогам всіх великих покупців, глобальних торгових мереж, таких як МЕТРО, АШАН, Lidl, Tesco, Walmart тощо, які працюють по всьому світу”, – каже Андрій Гармаш.

Фахівець стверджує, що така стандартизація допоможе агровиробникам отримати доступ до нових ринків та бути на рівних з виробниками на світовому ринку харчової продукції.