Головна Новини Ринок України Український клуб аграрного бізнесу звернувся до уряду з проханням вплинути на НКРЕКП

Український клуб аграрного бізнесу звернувся до уряду з проханням вплинути на НКРЕКП

Чинна влада зробила шоковий “сюрприз” підприємствам агропродовольчого сектору, які мають сезонність виробництва. Завдяки нововведенням на ринку природного газу, елеватори та цукрові заводи добровільно-примусово кредитуватимуть облгази. Про це написав президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, гендиректор ІМК Алекс Ліссітса на своїй сторінці в Facebook, повідомляє “ПроАгро Груп”.

“Суть проблеми: національний регулятор Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) постановою №2080 від 07.10.2019 р. ввела нові правила оплати послуг постачання газу, згідно з якими береться розрахунковий річний обсяг споживання газу окремим підприємством, і це підприємство зобов’язане рівними частинами щомісячно оплачувати послуги постачання незалежно від того, чи фактично споживається такий розрахунковий місячний обсяг”, – пояснив він.

Алекс Ліссітса підкреслив, що це стало шоком для багатьох підприємств, адже підготуватися до таких змін їм не дали можливості.

“Де брати кошти на оплату цих рахунків? Це питання для тих же цукрових заводів залишається без відповіді, адже до початку нового сезону – понад 7 місяців.

Фінансовий тягар полягає у наступному: елеваторна та цукрова галузь в Україні в рік споживає близько 500-700 млн м3 природного газу. Відповідно сума щомісячних платежів за розподіл газу при поточних тарифах орієнтовно складає 50 млн грн, а до початку сезону 2020 року загальна передплата складе понад 400 млн грн. Проте елеватори та цукрові заводи використовують понад 90% річної потреби газу протягом вересня-грудня”, – уточнив він.

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ, Ukrainian Agribusiness Club) звертається до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з проханням вплинути на НКРЕКП, спільно знайти шляхи вирішення ситуації та розробити раціональну модель розрахунків за постачання природного газу підприємствам агросектору.