Головна Новини Ринок України Передбачену в бюджеті підтримку АПК буде збережено

Передбачену в бюджеті підтримку АПК буде збережено

Уряд повністю збереже бюджетну підтримку агропромислового сектора у розмірі 4 млрд грн, незважаючи на скорочення бюджету для боротьби з поширенням коронавірусу, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на interfax.com.ua.

За словами уповноваженого президента з земельних питань Романа Лещенка, Президент Володимир Зеленський розуміє, що аграрії – це економічна основа України, особливо в такі складні часи. Влада зберегла всі 4 мільярди, спочатку заплановані для програм аграрного сектора. Зберігається 2,2 млрд грн на підтримку розвитку тваринництва, переробки с/г продукції і дешеві кредити аграріям. Зокрема, 1 млрд грн піде на розвиток тваринництва та переробку сільськогосподарської продукції і 1,2 млрд грн – на фінансову підтримку заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів. Крім цього, 240 млн грн виділять на Фонд часткового гарантування кредитів.

Решта фінансування піде на часткову компенсацію сільгосптехніки і устаткування, страховку, рослинництво й інші потреби сектора. Такі кроки дозволять, незважаючи на світову кризу, забезпечити продовольчу безпеку країни, а також зберегти АПК головним локомотивом економіки України.