Головна Новини Ринок України Чи спричинять комусь труднощі затверджені граничні обсяги експорту пшениці

Чи спричинять комусь труднощі затверджені граничні обсяги експорту пшениці

12

Граничні обсяги експорту пшениці всіх класів на 2019/20 МР на рівні 20,2 млн тонн, затверджені в додатку до Меморандуму, підписаного Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства разом з учасниками зернового ринку, не спричинить жодних ускладнень ні для експортерів, ні для внутрішніх споживачів. Як повідомляє “ПроАгро Груп”, таку думку в коментарі agrotimes.ua висловила заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник.

За її словами, підписання подібного Меморандуму є традиційним для нашої країни. Водночас, цього сезону, через неузгодженість на момент його підписання балансових характеристик зернового ринку між експортерами та міністерством, 3 жовтня документ було підписано без додатку, в якому якраз і вказуються обсяги експорту. На той час урядовці наполягали на цифрі 18 млн тонн, тоді як ринок схилявся до показника у 20 млн тонн пшениці.

“Затвердження додатку з обсягом 20,2 млн тонн сьогодні має влаштувати всіх гравців зернового ринку і не спричинить жодних ускладнень, як для експортерів, так і для внутрішніх споживачів. За прогнозами аналітиків ProAgro Group цьогорічний експорт пшениці оцінюється якраз у 20 млн тонн”, – зазначила Марія Колесник.

З початку поточного МР, станом на 30 березня експорт пшениці з території нашої країни склав 17,815 млн тонн, що на 4,374 млн тонн перевищило аналогічний показник минулого року. За попередніми оцінками Держкомстату України, виробництво пшениці в країні в сезоні 2019/20 МР становило 28,3 млн проти 24,6 млн тонн у 2018/19 МР.