Головна Новини Ринок України Мінекономіки не вигадуватиме велосипед

Мінекономіки не вигадуватиме велосипед

Наразі головне завдання Міністерства економіки і Кабінету Міністрів полягає в тому, щоб максимально сприяти збереженню робочих місць і збереженню максимальної кількості бізнесів. На цьому наголошує міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на me.gov.ua.

“Нинішня економічна криза, спричинена коронавірусом, є унікальною через те, що є, в першу чергу, промисловою, а не фінансовою кризою. Ми бачимо, що руйнуються ланцюжки поставок, ми бачимо обмеження руху людей, обмеження руху товарів.

Що ми будемо робити з промисловістю? Перш за все, ми не повинні вигадувати велосипед і спробувати зробити те, що вже почали робити ЄС та США. Першочергово ми вже працюємо над тим, яким чином долучити державний ресурс, який зараз іде через державні закупівлі, а це 640 млрд грн, через розподіл бюджету, для того, щоб стимулювати виробництво в Україні, даючи замовлення українським чи іноземним компаніям, які мають виробництво або значну локалізацію виробництва в Україні. Це міжнародна практика і ми будемо дивитися, щоб всі наші рішення строго відповідали вимогам наших угод з Європейською Асоціацією та СОТ. Це перше, що ми будемо робити”, – каже міністр.

Друге – щодо промислових виробництв. “Завжди мають бути рівні конкурентні умови, а одна з ключових умов – це доступ до кредитних ресурсів. Криза нашої промисловості почалася досить давно, через те, що українські підприємства були позбавлені доступу до адекватних кредитних умов, що суттєво погіршило їхні конкурентні умови з їхніми контрагентами в країнах ЄС чи США. Тут треба буде працювати і з Національним банком, і розробляти програми, які базуються на світовому досвіді. Ми всі розуміємо, що без фінансового ресурсу розвиток промисловості неможливий. Тому намагатимемося зробити програми доступу до кредитних ресурсів, але не лише для малого бізнесу, а для всіх, хто хоче працювати в Україні. Дешеві доступні кредити – це ключовий виклик перед всією державою Україна”, – переконаний міністр.