Головна Новини Ринок України Структура земельного ринку зміниться

Структура земельного ринку зміниться

Кабінет Міністрів назвав основні зміни у структурі земельного ринку країни. Він житиме за ринковими правилами, тобто залежатиме від багатьох факторів: попит і пропозиція на землю, на зернові, аграрну продукцію на внутрішньому та світовому ринках. Основна зміна відбудеться в структурі земельного ринку країни серед тих, хто обробляє землю.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agropolit.com.

“Зросте кількість офіційно зареєстрованих земель, земельний ринок поступово детінізуватиметься. Виграють ті господарства, які підвищуватимуть ефективність ведення агробізнесу. Серед них зросте частка дрібних аграріїв, які стануть власниками землі, тобто у них з’явиться можливість іти в банк та кредитуватися, а відтак – нарощувати інвестиції у своє виробництво, змінювати культуру ведення бізнесу”, – каже голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Він додає, що варто очікувати збільшення земельного банку в тих фермерів та середніх аграріїв, які обробляють від тисячі до 10 тис. га. Саме вони найефективніші у вирощуванні зернових. Водночас відкриються нові можливості для розвитку напрямів, які потребують тривалих коштів: зрошення, садівництво, різні нішеві культури.