Головна Новини Ринок України Ринку землі бути

Ринку землі бути

55

Оскільки під час ухвалення земельного закону усі процедури, передбачені регламентом, були витримані, Мінекономіки не бачить підстав для скасування цього рішення.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на glavcom.ua, за розрахунками Мінекономіки, запровадження ринку землі забезпечить зростання ВВП України від 1% у перший рік до 3% на п’ятий рік реалізації. Фактично таке зростання відбудеться з 2024 року. Навіть за умов дозволу продажу до 100 га інвестиції будуть залучатися, але це не матиме національного масштабу.

У Мінекономіки зауважують, що до законопроєкту були зауваження навколо державних та комунальних земель: щоб їх не продали задарма; лунали прохання обмежити дозволену площу земель „в одні руки“; просили також на першому етапі не допускати юридичних осіб до купівлі земель. Усе це виконано. Тож заступник міністра Тарас Висоцький каже: “Мітингів не буде, бо до людей дослухалися. Зараз немає підстав для скасування чи перегляду цього закону. Перегляд земельного закону може бути у перспективі”.