Головна Новини Ринок України Змінився алгоритм держпідтримки садівників

Змінився алгоритм держпідтримки садівників

49

Цього року змінився алгоритм держпідтримки виноградарства, садівництва та хмелярства. Олена Альшанова, заступник директора департаменту аграрної політики МЕРТ, надала роз’яснення, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agropolit.com.

“18 березня поточного року постановою №209 було внесено зміни до порядку використання коштів, що передбачені в державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. Я б хотіла звернути увагу на той факт, що така держпітримка буде надаватися фізичним особам-підприємцям та юридичним особам. Повідомити про статус підприємства можна буде за допомогою коду реєстрації підприємства”, – каже Олена Альшанова.

За її словами, цього року алгоритм держпідтримки відрізняється тим, що програма розширена за наступними напрямками: здешевлення вартості матеріалів без урахування податку на додану вартість садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю (розмір відшкодування – до 80% без урахування ПДВ); проведення робіт зі спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів для проведення таких робіт (розмір відшкодування – до 30% вартості без урахування ПДВ).

Ще три напрямки цього року потрапляють під дію програми з відшкодування витрат: оскільки садівництво, виноградарство та хмелярство мають свою сезонність і це потребує додаткових площ зберігання продукції, а також створення підприємств з високою доданою вартістю (тобто продукцію потрібно заморожувати, висушувати або переробляти), тому буде відшкодовуватися вартість будівництва, реконструкції холодильників для зберігання плодів, ягід, винограду та хмелю. Також здешевлюватимуться лінії товарної обробки плодів та ягід (автоматизовані лінії висушування), але безпосередньо тим виробникам, які їх вирощують”, – повідомила Олена Альшанова.

У 2020 році часткове відшкодування зможуть отримати також ті об’єкти, які будуть введені в дію з 1 січня по 30 вересня 2020 року (це стосується і робіт та основних засобів і матеріалів, які були проведені/придбані за цей період). А з 2021 року всі роботи/товари, які були проведені/придбані та об’єкти, які були придбані з 1 жовтня 2020 року по 31 грудня 2020 року, зможуть скористатися державною підтримкою у 2021 році та наступних роках.