Головна Новини Ринок України Агровиробники і кредитори працюватимуть з аграрними розписками через свої особисті кабінети

Агровиробники і кредитори працюватимуть з аграрними розписками через свої особисті кабінети

Реєстр аграрних розписок дасть змогу користувачам – агровиробникам і кредиторам – видавати і працювати з аграрними розписками через свої особисті кабінети з використанням електронних цифрових підписів, також буде розширено можливості публічного доступу. Оскільки закінчився п’ятирічний проєкт “Аграрні розписки в Україні”, він передав свої напрацьовані бізнес-моделі та інформаційно-навчальні матеріали про інструмент, які вже розміщені та доступні для завантаження на сайті Реєстру аграрних розписок.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на me.gov.ua, наразі робота проєкту над вдосконаленням реєстру триває, до кінця червня всі необхідні зміни (технічні та законодавчі) будуть підготовлені та передані для подальшого впровадження. Також передбачається оптимізація процедур роботи, зокрема, автоматичний обмін даними між Реєстром аграрних розписок та Земельним кадастром і Реєстрами сфери управління Міністерства юстиції. Також планується інтеграція з національною депозитарною системою України, куди, за бажанням сторін, може бути переведено обіг їхніх аграрних розписок, що розширить можливості рефінансування і відкриє доступ до ринку капіталу, в тому числі іноземного.

На початку цього року у Верховній Раді було зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок, що зробить цей інструмент ще доступнішим для вітчизняних агровиробників. У законопроєкті запропоновано визнати природу розписки як неемісійного цінного паперу, а також дозволити їх обіг у формі електронного документа. Це спростить порядок видачі, обігу та припинення аграрних розписок та зробить інструмент більш доступним ще більшому колу агровиробників.

Аграрні розписки стали успішним інструментом залучення фінансування. За п’ять років понад 2000 агровиробників по всій країні залучили понад $1 млрд фінансування від 200 кредиторів, понад 90% цих агровиробників – невеликі господарства.

Сьогодні аграрні розписки працюють як у сегментах традиційних зернових та олійних культур, так і у плодоовочівництві, нішевій та сертифікованій органічній продукції, бджолярстві та тваринництві, загалом об’єднуючи понад 40 різних ланцюгів доданої вартості.

“У багатьох випадках невеликим українським агровиробникам важко отримати доступ до традиційних інструментів кредитування через відсутність достатньо активів для прийнятної застави. Водночас, саме вони відіграють важливу роль для забезпечення локального населення продуктами харчування з короткими логістичними ланцюжками, що стимулює соціальний та економічний розвиток сільських громад. Аграрні розписки розв’язують проблему та дають змогу виробникам використовувати майбутній врожай як заставу, щоб вчасно залучати фінансування та інвестувати у виробництво. На сьогодні цей інструмент в Україні є прикладом одного з найуспішніших партнерств із міжнародними інституціями”, – каже заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Перегляди: 0