Головна Новини Ринок України Розподіл коштів – одне з найслабших місць в системі підтримки АПК

Розподіл коштів – одне з найслабших місць в системі підтримки АПК

“ПроАгро Груп” з посиланням на ucab.ua повідомляє, що процедура адміністрування програм державної підтримки аграріїв та розподіл цих коштів є одним із найбільш слабких місць в системі підтримки сільського господарства. Складнощі із адміністративним обслуговуванням програм підтримки спричиняють значні адміністративні витрати в перерахунку на обсяги виробництва, зменшують бажання брати участь в програмах державної підтримки та ускладнюють можливості їх використання невеликим аграріям. Також, відсутність надійного джерела інформації про характеристики агровиробників та раніше отримані кошти державної підтримки ускладнює аналіз ефективності використання бюджетних коштів, і відповідно формування політики в сфері підтримки аграрного сектору.

Тому асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась депутатів з проханням підтримати у першому читанні законопроєкт №3295, яким забезпечується функціонування Державного аграрного реєстру. Документом передбачається створення єдиної державної інформаційної системи, що міститиме відомості про виробників сільськогосподарської продукції та забезпечуватиме ефективне адміністрування державної підтримки.

Єдина державна інформаційна система (Державний аграрний реєстр) забезпечить:

1) спрощену реєстрацію сільгоспвиробників із метою отримання бюджетної підтримки;

2) автоматичну перевірку їх статусу через доступ до інших державних реєстрів та кадастрів;

3) просте подання заявки на отримання державної підтримки;

4) швидку перевірку відповідності критеріям надання підтримки;

5) можливість оцінки ефективності застосування заходів підтримки;

6) публічність розподілу коштів державної підтримки і контроль зі сторони держави та громадськості щодо використання коштів платників податків;

7) формування “єдиного кабінету аграрія”, що дасть можливість отримувати державні сервіси, взаємодіяти із реєстрами та кадастрами, зокрема при реєстрації земельних ділянок або виправленні помилок в державному земельному кадастрі.

В цьому кабінеті аграрій зможе, зазначивши інформацію про себе, отримувати сервіс з боку реєстру – отримувати всю інформацію про програми підтримки, які може запропонувати йому держава, зважаючи на його параметри.

“Розвиваючи далі такий онлайн-кабінет для аграріїв, можна було б його використовувати не лише для державної підтримки і надання державних послуг. До реєстру можна було б інтегрувати фінансові установи зі своїми програмами фінансування аграріїв, міжнародні та національні інституції зі своїми програмами розвитку, гранти тощо, де аграрії, розуміючи свої параметри і маючи всю вичерпну інформацію про себе, може отримати перелік фінансових інструментів, опцій і доступних механізмів розвитку та підтримки”, – пояснює Володимир Лапа, радник із стратегічного розвитку президента УКАБ.