Головна Новини Ринок України Картоплярі не дочекалися державної підтримки

Картоплярі не дочекалися державної підтримки

Попри те, що овочівникам і картоплярам пощастило заручитися підтримкою Президента України, в презентованій Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України концепції державної підтримки АПК на 2021/23 роки відсутня держпідтримка овочівництва та картоплярства. Українці їдять на 40% імпортні овочі та картоплю. Це є справжньою загрозою, смертельним вироком продовольчій безпеці держави в разі осінньо-зимового повтору карантину, а держава на наступні 3 роки вже запланувала остаточне знищення галузі. Про це Оксана Руженкова, виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі, написала на своїй сторінці у Facebook.

Підтримка надаватиметься за такими напрямками: тваринництво, ріст видатків на садівництво/ягідництво/виноградарство, з`явилася дотація для виробників гречки, проса, вівса, жита, здешевлення кредитів для придбання земельних ділянок і страхування сільгосппосівів, розвиток ФГ, СОК та органіки, компенсація вартості сільгосптехніки та обладнання. “Чесно кажучи, підготовлені аграрними департаментами Мінекономіки слайди не витримують ніякої критики! Складається враження, що чиновники взяли старі програми, внесли в них статистику за 3 роки, не порахували подальших витрат і подали їх як чергові псевдопроєкти”, – зазначає Оксана Руженкова.

Вона наголошує, що уряд знайшов гроші на дорадництво, а на підтримку насінництва – якісного, сертифікованого ні. “Начебто на компенсацію сільгосптехніки та обладнання є, але програма недолуга, не поділена на групи техніки та обладнання за призначенням, за 3 роки не виріс ані механізм включення підприємств-виробників сільгосптехніки у цей список, та й алгоритму її отримання немає”, – пояснює експерт.

Українська асоціація виробників картоплі, Українська плодоовочева асоціація, Асоціація “Херсонський кавун”, народні депутати просили створити робочу групу по овочівництву та картоплярству і підтримати промисловий сегмент.

Перегляди: 0