Головна Новини Ринок України Ростуть спотові ціни на українську пшеницю

Ростуть спотові ціни на українську пшеницю

Як інформує Refinitiv Agriculture, затримка на початку збиральної кампанії в Україні призвела до нестачі пропозицій ранніх зернових у портах, що спричинило зростання цін на українську пшеницю з поставкою в липні за спотовими контрактами. Цю тенденцію посилює значна різниця в якості пшениці нового врожаю, залежно від регіону, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua.

Так, унаслідок істотного скорочення врожаю в Одеській області, в портах Миколаївщини, де збирання проходить краще, спостерігається більш висока ліквідність і підвищений попит на фуражну пшеницю.

У разі термінових закупівель трейдери готові платити за пшеницю високу ціну – як на базисі СРТ, так і на FOB. За інформацією операторів ринку, пропозиції щодо постачання фуражної пшениці з постачанням у першій половині липня досягають $187-189/тонна (FOB) і $176-180/тонна (СРТ).

Щодо якості пшениці нового врожаю – дані поки що суперечливі: частина операторів ринку відзначає надходження більшої частки продовольчої пшениці, інша частина – фуражної. За деякими оцінками, частка фуражу становить приблизно 60-70%.