Головна Новини Ринок України Повноцінно перезапускається експортно-кредитне агентство

Повноцінно перезапускається експортно-кредитне агентство

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повноцінно перезапускає експортно-кредитне агентство, яке з цього місяця почне підписувати перші договори по страхуванню ризиків українських компаній-експортерів.

“ЕКА – це вже створений інститут. Ми зараз його повноцінно запускаємо. Об’єми коштів у ЕКА дозволять поки що тільки тестовий запуск. В цьому місяці має бути підписаний перший договір по страхуванню українських підприємств з країнами Африки, де є ризики”, – цитує слова міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка “ПроАгро Груп” з посиланням на me.gov.ua.

За його словами, наразі статутний капітал агентства – 200 млн грн, але це сума тестова, яка надалі буде обговорюватись. “Зараз поки йдеться про страхування ризиків українських компаній при поставках на інші ринки, але де кредити дають українські банки. Сподіваюсь, до кінця 2021 року ми вийдемо на концепцію і вже з 2022 будемо робити розширені проєкти”, – зауважив Ігор Петрашко.