Головна Новини Ринок України Що відбувається з цінами на молоко-сировину

Що відбувається з цінами на молоко-сировину

Зростання цін на молоко-сировину підтримується, хоч і повільно зважаючи на сезонність.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на avm-ua.org, незначно підвищилися ціни всіх ґатунків і найбільше – знову по першому. При цьому екстраґатунок подорожчав на 6 копійок, до 10,16 грн./кг, вищий – на 3 коп., до 9,73 грн./кг, а перший – на 8 коп., до 9,17 грн./кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків додала 6 коп. і складає 9,69 грн/кг.

Змінився і діапазон коливань цін на екстраґатунок по регіонах. У західному – 9,80-10,0 грн./кг.; східному – 9,9-10,2 грн./кг.; північному – 9,90-10,5 грн./кг., південному – 9,90-10,5 грн./кг., центральному – 9,90-10,40 грн./кг.

Не дивлячись на падіння виробництва молока на фоні завершення сезону великого молока, сезонний тренд зростання виглядає досить млявим. Причиною тут є падіння попиту, що сформувався під впливом карантинних обмежень, який не так швидко відновлюється. Додатковий тиск чинить, також, постійно зростаючий імпорт молочної продукції, який в умовах падіння купівельної спроможності громадян, не лише утримує свою долю на ринку, але й зростає за підсумками першого півріччя.

Ситуація з відновленням у найближчу майбутньому навряд чи зміниться суттєво, проте зростання цін на сировину буде відмічатися в межах сезонного тренду, який може бути не таким стрімким, як до прикладу, у минулому році.