Головна Новини Ринок України Агрометеорологічні умови для проведення посівної до кінця вересня суттєво не зміняться

Агрометеорологічні умови для проведення посівної до кінця вересня суттєво не зміняться

Агрометеорологічні умови, які складаються для вчасної сівби озимих під урожай 2021 у кліматично обґрунтовані строки (у більшості областей 11-25 вересня) є надзвичайно складними.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію Укргідрометцентру.

Виникнення такої ситуації зумовлене синоптичними процесами, які формували підвищений температурний фон упродовж нинішнього року, особливо теплого періоду, та дефіцитом опадів на більшій частині території.

Кількість опадів у всіх областях (за винятком Волинської) була значно меншою за норму (переважно від 20 до 50% норми), у багатьох районах південних, центральних, східних областей за цей час не випало жодного ефективного дощу. Кількість опадів у середньому виявилася меншою, ніж у дуже посушливі літньо-осінні періоди 2019, 2015, 2011, 2009 років. Такі умови призвели до виникнення спочатку повітряної посухи, надалі до небезпечного поєднання її із ґрунтовою, яка посилювалася та поширювалася.

Станом на 17 вересня за експертною оцінкою та фактично визначеними запасами вологи на 60-70% площ, призначених для сівби озимини орний шар ґрунту абсолютно сухий або майже сухий, відбувається його ущільнення, що ускладнює обробіток ґрунту під оранку та посів. При цьому 0-10 см шар ґрунту майже сухий на 70-80% площ. Масова сівба озимини на площах із таким зволоженням є недоцільною.

За прогнозом погоди до кінця вересня суттєвого покращення зволоження ґрунту не очікується. Невеликі дощі, які прогнозуються внаслідок переміщенням холодного атмосферного фронту 18-19 та 26 вересня, можуть зволожити лише верхній шар ґрунту у західних, північних, північно-східних областях.