Головна Новини Ринок України Мінекономіки пропонує збільшити держпідтримку аграріїв у 2021 році до 10 млрд. гривень

Мінекономіки пропонує збільшити держпідтримку аграріїв у 2021 році до 10 млрд. гривень

Мінекономіки закладає в бюджет на наступний рік значно більшу суму компенсацій аграріям. Про це повідомив міністр Ігор Петрашко, передає “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію пресслужби відомства.

“Загальна сума, яку ми плануємо закласти на наступний рік для аграрного напрямку, це 8,5 млрд. гривень. Ще 1,5 млрд. – на зрошення, щодо якого формуємо новий підхід. Також в наступні роки у нас буде програма агрострахування”, – зазначив Ігор Петрашко.

За його словами, якщо парламент підтримає, буде виділено близько 672 млн. гривень саме на компенсацію страхових платежів. Наразі аграрії, які постраждали від посухи цього року, активно користуються ресурсами в рамках фінансових програм. Зокрема, в програмі “5-7-9” 56% – це саме сільськогосподарські підприємства.

Щодо зрошення, вже сформовано концепцію, яка готується на рівні законодавчих актів про об’єднання водокористувачів. Крім того, буде розширено кількість українського обладнання по зрошенню, яке підпадає під програму компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Перегляди: 1