Головна Новини Ринок України В Інституті садівництва запустять першу чергу вірусологічного комплексу

В Інституті садівництва запустять першу чергу вірусологічного комплексу

57

Минулого року в Інституті садівництва НААН розпочалося будівництво вірусологічного комплексу, завдяки роботі якого садівництво України буде забезпечено сертифікованим садивним матеріалом. До кінця цього року заплановано введення першої черги будівництва, у наступному – закінчення будівництва, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію пресслужби академії.

“Вже з 2025 року комплекс запрацює на повну потужність, буде виробляти садивний матеріал, який направлятиметься в базові господарства, перш за все, мережі Інституту садівництва. Звідти базовий садибний матеріал буде передаватися у виробничі розсадники, далі саджанці надходитимуть до саду”, – розповів перший заступник директора Інституту садівництва, доктор сільськогосподарських наук Микола Бублик.

Науковці інституту працюють й над питанням забезпечення сучасних технологій вирощування саджанців. В Україні значна частина плодів, особливо ягід, вирощується в присадибних господарствах, на дачних ділянках, на невеликих площах, і забезпечення цих виробників якісним садивним матеріалом є досить серйозною проблемою.

За дорученням профільного міністерства науковці Інституту садівництва у цьому році розробили більше десятка типових проектів вирощування плодів і ягід на невеличких присадибних ділянках, вони можуть бути адаптовані до різних кліматичних умов, до коштів, які є у виробника, можна закласти дорожчі сади і отримувати врожай через рік, або витратити менше і врожай буде на 2-3 рік.