Головна Новини Ринок України Перевірка на стійкість: чи володіє соняшник стійкістю до певних гербіцидів?

Перевірка на стійкість: чи володіє соняшник стійкістю до певних гербіцидів?

Наприкінці року ринок просто рясніє акційними пропозиціями по насінню та пестицидах. Однак, будьте обережні: за, на перший погляд, вигідними умовами може приховуватися небезпека. Зокрема, недобросовісні постачальники можуть підмішувати різні гібриди або пропонувати насіння низької селекційної якості, що у подальшому неодмінно обернеться катастрофою для аграрія та зруйнує вщент його сподівання на щедрий врожай.

Особливо ризикують агровиробники, які вирощують стійкий до трибенурон-метилу та імідазолінонів соняшник: адже якщо застосувати на посівах із “недостійкістю” гербіциди на основі цих діючих речовин, це призведе до прояву ознак сильного фітотоксу на рослинах, їх аномальності, а інколи – й повної загибелі посівів.

Щоб попередити подібні неприємні “сюрпризи”, фахівці “Інституту здоров’я рослин” рекомендують дослідити стійкість обраного гібрида соняшника в лабораторних умовах. Отримані результати розставлять всі крапки над “і” та дадуть аграрію впевненість в майбутньому його врожаю.

Вчені Інституту оцінюють відсоток стійкості гібриду соняшника до імідазолінонів і трибенурон-метилу за допомогою спеціального експрес-аналізу. Для цього насіння пророщують у кліматичних камерах і фітотронній кімнаті й у відповідні фази обробляють гербіцидами. А потім вимірюють морфометричні параметри і, власне, визначають якість посівного матеріалу та його стійкість до гербіцидів.

Основними перевагами такого дослідження є його точність, а також та швидкість: воно займає лише 23 дні. Тож не полінуйтеся провести його завчасно – можливо, це врятує ваш майбутній врожай.