Головна Рослинництво Зернові Аграрії Одещини не реалізували ще до 40% минулорічного збіжжя

Аграрії Одещини не реалізували ще до 40% минулорічного збіжжя

Стан посівів на півночі Одеської області добрий. Дефіцит опадів, різкі коливання денних і нічних температур не вплинули на стан посівів в регіоні, зокрема в Подільському районі.

Про це повідомив заслужений працівник сільського господарства України Михайло Лазаренко, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Коментарі».

«Першим аграрії Подільського району почнуть збирати озимий ячмінь. Рослини дозрівають, тож, думаю, жнива стартують 25-27 червня. Ріпак уже відцвів і нині триває його налив. Аграрії в нашому районі сіють 75-80% гібридів, а решта – сорти. Нині більшість посівів перебувають у хорошому стані. Збирати ріпак почнуть, залежно від строків його вегетації, – 15-25 липня, адже погодні умови наразі помірні і ґрунтової посухи не фіксуємо, хоча запаси продуктивної вологи потребують поповнення. Ймовірно, не підживлені посіви ріпаку підлягатимуть збиранню раніше – 5-10 липня», – сказав Лазаренко. 

Водночас, кукурудза та соняшник через перепади температури стресують та відстають у розвитку, зазначив аграрій, адже вищезазначені культури цього року посіяли набагато пізніше запланованих термінів – через затяжні дощі ці культури досівали до 10-15 травня. Крім того, експерт зазначив що на сьогодні одеські аграрії не реалізували ще до 40% минулорічного збіжжя, а на порозі – нові жнива.

«Зерновий коридор» практично не працює, до того ж європейські країни не в захваті від нашого експорту, тому прогнозувати, яким буде цей сезон з точки зору економіки, дуже складно. Ціни, озвучені на сьогодні (а це, наприклад, $300 за тонну ріпаку й $120-130 – за ячмінь) не покриють навіть собівартості. Та ситуація змінюється щодня. І все ж, вважаю, що головне зараз – вигнати ворога з нашої землі. Тож готуємося до жнив і працюємо на перемогу», – підкреслив аграрій.

Перегляди: 5