Головна Овочівництво Агрохолдинги планують масово встановлювати теплиці

Агрохолдинги планують масово встановлювати теплиці

Сьогодні розглядаються або знаходяться на стадії розкрутки до десятка великих тепличних проєктів від 1 га в рамках агрохолдингів.

Про це розповів завлабораторією будівництва та реконструкції теплиць Київського національного університету будівництва і архітектури та головний інженер проєктів компанії «Інжтехбуд» Леонід Чебанов, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Садівництво по-українськи».

За його словами, компанії активно заговорили про такі плани приблизно з початку четвертого кварталу 2023 року. Це насамперед середні та великі агрохолдинги, які мають сировину для переробки на біометан, біоетанол тощо, власні джерела альтернативної енергії від біогазових установок чи надлишки тепла на основному виробництві й можуть частково обійтись без традиційного природного газу.

«Паралельно приймаються серйозні рішення щодо проєктів з виробництва біометану та біоетанолу та реалізації їх в Європі – і це було одним з поштовхів, щоб планувати великі теплиці. Плюс крупні аграрні компанії активно шукають додаткові напрямки у бізнесі, де є необхідність у теплицях. Наприклад, щоб вирощувати розсаду для овочів відкритого грунту. Є запити на теплиці для виробництва фруктів та ягід, органічних овочів тощо», – зазначив експерт. 

Перегляди: 198