Головна Рослинництво Зернові «Агропродсервіс» планує скоротити посівні площі під кукурудзою

«Агропродсервіс» планує скоротити посівні площі під кукурудзою

Цього року з огляду на ситуацію на ринку в компанії «Агропродсервіс» запланували посіяли менше кукурудзи, порівнюючи з минулим роком, натомість збільшити посіви під соняшником і соєю, а також цукровим буряком та ріпаком.

Про це розповів головний агроном ПАП «Агропродсервіс» Роман Віннічук, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroTimes.

Водночас, як порівняти з минулим роком, зменшили площі під ярою пшеницею. Ярий ячмінь і горох лишили без змін.

А торік у компанії структуру посівних площ переглянули одразу після 24 лютого. Зокрема, посіяли більше ярої пшениці – зважаючи на продовольчу безпеку, бо країні потрібен хліб. Окрім того, маючи власний посівний матеріал пшениці, могли ним засіяти площі, відведені під кукурудзу, насіння якої бракувало. Тому площі під кукурудзою минулого року довелося зменшити.

«Щодо збору просапних культур, через дощі вчасно не вдалося зібрати соняшник і сою. У результаті насіннєвий матеріал сої отримали гіршої якості проти попереднього року. Врешті-решт, кукурудзу та сою вдалося зібрати повністю, всі заплановані площі під озимину засіяли. Щоправда, не вклалися в заплановані строки, але запізнилися не набагато: якщо 2021 року закінчили сіяти озимину 13 жовтня, то минулого року – 29 жовтня», – зазначив Роман Віннічук.

У результаті пшениця в зиму ввійшла в дещо гіршому стані проти попереднього року – загалом 30% посівів були розкущеними, решта – у фазі 2–3 листки. Але значних проблем, за словами агронома, у цьому немає, бо була тепла зима, і пшениця практично всю зиму вегетувала. Ріпак також увійшов у зиму в доволі непоганому стані.

Перегляди: 5