Головна Аквакультура Акваторію Сухого лиману віддадуть в оренду для вирощування молюсків та креветок

Акваторію Сухого лиману віддадуть в оренду для вирощування молюсків та креветок

В Україні дозволили використовувати акваторію Сухого лиману для ведення господарської діяльності у сфері марикультури. Відповідне розпорядження схвалено Кабінетом міністрів, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Мінагрополітики.

В міністерстві підкреслили, що вперше в історії України урядом прийнято рішення про надання можливості підприємцям займатися марикультурою на умовах оренди у частині акваторії Сухого лиману, що в Одеській області.

Ділянка водойми в Сухому лимані має вільний водообмін з морем та достатню солоність для вирощування мідій, різних видів креветок тощо. За словами заступника Міністра агрополітики Віталія Головні, марикультура –  перспективний напрямок розвитку для української економіки. Він дасть можливість постачати на внутрішній ринок якісні, корисні й доступні за ціною морепродукти.

«Нам треба розвивати морську аквакультуру. У цьому ми опираємось на досвід країн, які є лідерами, наприклад, Норвегія та Чилі. В розпорядженні чітко визначені координати для ведення бізнесу у Сухому лимані. І ми пропонуємо підприємцям взяти участь в електронних торгах на право оренди акваторії», – зазначив Віталій Головня.

Договір про оренду укладатиметься на 7 років. Такий термін зумовлено тим, що прибуток від реалізації продукції аквакультури може бути отримано на третій рік господарчої діяльності. Також підприємцю необхідно провести підготовчі роботи для початку виробництва. Перші торги будуть оголошені найближчим часом.

Перегляди: 33