Головна Логістика АМПУ розраховує на допомогу в ЄС в збільшенні судноплавства на Дунаї

АМПУ розраховує на допомогу в ЄС в збільшенні судноплавства на Дунаї

Україна працює над покращенням водного шляху до Дунайських портів, зокрема збільшення проходу суден Сулінським каналом. Про це повідомили в Адміністрації морських портів України, передає «ПроАгро Груп».

У рамках реалізації ініціативи «Шляхи солідарності» відбулася зустріч керівництва ДП «АМПУ» з представником Європейської комісії Аланом Бароном та представником Дунайської комісії зі сторони Румунії Антоніо Стоан. Одним із ключових питань зустрічі було саме збільшення потенціалу та пропускної здатності каналу Суліна.

«Для нас дуже важливою є підтримка Європейського Союзу у розв’язанні проблем судноплавства на річці Дунай. Враховуючи обмежену кількість румунських лоцманів на Сулінському каналі, АМПУ готова залучити українських лоцманів для покращення координації та збільшення обсягів перевезень», – підкреслив в.о. голови АМПУ Олексій Востріков.

Також дуже важливим є налаштування системи навігаційної обстановки, адже це запорука ефективного та безпечного судноплавства Дунайського регіону.

«Саме дунайські порти у 2022 році показали найкращі результати за всі роки роботи. Перевантажено 16,5 млн. тонн вантажів. Звісно, у нас попереду ще дуже багато завдань щодо покращення та розвитку судноплавства на Дунаї. Адже наразі основою морських та річкових перевезень є порти Дунайського кластеру, які вкрай потребують посилення та оновлення задля продуктивного та якісного функціонування», – зауважив керівник підприємства.

Перегляди: 4