Головна Економіка і аграрна політика АПК може стати додатковим гарантом енергобезпеки держави, — Роман Лещенко

АПК може стати додатковим гарантом енергобезпеки держави, — Роман Лещенко

Україна має всі шанси стати центром із виробництва та постачання біометану, а також джерелом енергетичної безпеки для Європи.  Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

Днями Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт, який спрямований на розвиток ринку біометану в Україні. Роман Лещенко переконаний, що для залучення європейських інвестицій у виробництво біометану в нашої країни є всі ключові важелі.

За словами міністра, для вітчизняних аграріїв розвиток ринку біометану це теж додаткові можливості. Насамперед завдяки заощадженню коштів на електроенергію та використання їх задля розширення власного виробництва.

Роман Лещенко зазначив, що аграрії зможуть отримувати альтернативне джерело енергії за рахунок відходів та вторинних продуктів власного виробництва і в підсумку використовувати біометан замість природного газу, адже він є близьким аналогом і може використовуватися для виробництва теплової і електричної енергії, а також як паливо для транспорту та як сировина для хімічної промисловості.

«В умовах надзвичайно дорогих енергоресурсів — газу та електроенергії — не лише продовольчу безпеку, а й енергобезпеку, неможливо забезпечити без агросектора», — наголосив Роман Лещенко.

Міністр додав, що з точки зору реалізації питомої ваги сільськогосподарської продукції та залишків її виробництва, використовуючи біогазові установки, відповідно до цього законодавства аграрний сектор може суттєво підсилити НАК «Нафтогаз України» з точки зору енергонезалежності.

«Особливо важливо, що це все повністю відповідає зобов’язанням України перед ЄС у рамках Європейського Зеленого Курсу (European Green Deal)», — підкреслив Роман Лещенко.

Перегляди: 3