Головна Економіка і аграрна політика АПК визначено одним з пріоритетних секторів у реалізації програми Ukraine Facility

АПК визначено одним з пріоритетних секторів у реалізації програми Ukraine Facility

В рамках роботи над планом України для реалізації програми Ukraine Facility та розробки секторальних стратегій розвитку відбулася перша зустріч  робочої групи з представниками аграрного бізнесу. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Мінагрополітики.

Під час зустрічі заступник міністра агрополітики Маркіян Дмитрасевич зазначив, що аграрний сектор визначений одним з пріоритетних в рамках реалізації плану.

«Серед пріоритетних напрямків роботи Мінагрополітики в рамках реалізації Ukraine Facility є інтеграція українського законодавства до вимог Спільної сільськогосподарської політики ЄС, лібералізації ринку землі в Україні, а також розвитку програм кредитування для аграрних підприємств», – наголосив він.

Дмитрасевич підкреслив, що важливим напрямком розвитку галузі є розбудова переробних потужностей та збільшення доданої вартості. Зокрема, збільшення частки готової продукції в аграрній галузі, розширення програм з розвитку садівництва та овочівництва, та стимулювання інвестицій в розвиток виробництва біогазу.

Заступниця міністра економіки України Надія Бігун наголосила на важливості розвитку переробної промисловості.

«Офіс «Made in Ukraine» при Міністерстві економіки України готовий підтримати ініціативи представників бізнесу з реалізації проєктів, спрямованих на розвиток переробки, зокрема в аграрній сфері. Запрошуємо учасників робочої групи з аграрного бізнесу до розробки стратегії стимулювання переробної галузі та відкриті до пропозицій», — зазначила Бігун.

У ході обговорення представники бізнесу підняли питання щодо умов та можливостей фінансування інвестиційних проєктів в рамках Ukraine Facility, відповідність майбутніх законодавчих змін чинним політикам ЄС та Угоді про асоціацію, в тому числі прийняття технічних регламентів та стандартів ЄС для продукції агропромислового комплексу, а також питання виплати компенсацій за знищене війною майно.

Перший етап проєкту триватиме до кінця жовтня 2023 року. На цьому етапі в групах будуть сформовані пропозиції для Плану України, необхідного для реалізації програми фінансової допомоги Ukraine Facility від Європейської Комісії. Програма розрахована на 50 млрд євро, які Україна отримає впродовж 2024-2027 років. Надалі робочі групи зосередяться на розробці рекомендацій для профільних міністерств щодо сеторальних стратегій розвитку, розрахованих на 10 років.

Перегляди: 8