Головна Економіка і аграрна політика Банківське гарантування форвардних контрактів стане кроком до цивілізованого ринку зерна

Банківське гарантування форвардних контрактів стане кроком до цивілізованого ринку зерна

Українська зернова асоціація презентувала механізм банківської гарантії для форвардних контрактів на зерновому ринку, необхідність якого назріла вже давно. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Запропонований механізм УЗА вирівняє можливості всіх виробників, дозволить їм отримати більшу ціну за рахунок премії за надійність, знизить ризики потенційних збитків покупців та гарантує надійність постачальників», – висловив своє переконання міністр Роман Лещенко під час обговорення ініціативи.

За його словами, новий механізм дозволить Україні вийти на якісно новий експортний рівень і ще краще розвивати позитивну динаміку, яку сьогодні демонструє агросектор.

«Іноземні партнери від нас чекають стабільності, а наші аграрії – цивілізованого ринку зернових та олійних за чіткими правилами», – зазначив міністр.

Він вказав, що все це гарантує Україні додаткове наповнення держбюджету, баланс зовнішньої торгівлі, валютні надходження.

«Ми зможемо активізувати розвиток сільського господарства. Зробити вітчизняного аграрія стабільним та прогнозованим учасником ринку», – наголосив Роман Лещенко.

До обговорення на презентації долучилися представники банківської спільноти: зокрема, Незалежної асоціації банків України, ЄБРР в Україні та IFC в Україні, банківські установи.

Форвардні контракти в зерновій галузі  —  це договір купівлі-продажу, який засвідчує зобов’язання придбати/продати зерно в певний час та на певних умовах у майбутньому, з фіксацією цін продажу під час укладення такого контракту. Таким чином, постачальник отримує гарантований фіксований дохід у період збору врожаю, коли ціна має більшу волатильність і, як правило, зменшується.

Перегляди: 2