Головна Економіка і аграрна політика Блокада «зернового коридору» призведе до скорочення зерновиробництва, – ЄБА

Блокада «зернового коридору» призведе до скорочення зерновиробництва, – ЄБА

Блокування росією «зернового коридору» вочевидь призведе до непередбачуваних наслідків для агросектору в майбутньому й можливого колапсу агровиробництва в Україні. Про це йдеться у зверненні Європейської Бізнес Асоціації, передає «ПроАгро Груп».

Зокрема, бізнес прогнозує, що закриття коридору може призвести до скорочення посівів озимих у 2023 році на 33%, або на 1,5 млн. га. Це означає, що виробництво пшениці та ячменю скоротиться на 6 млн тонн. Таке зниження може спричинити волатильність цін на світовому ринку та загострити проблеми продовольчої безпеки.

«Крім того, підприємці наголошують, що за нинішньої вартості логістики через Дунай фермери будуть змушені продавати зерно на 40 дол./тонна нижче собівартості. Це не дозволить аграріям завершити посівну наступного року і може призвести до скорочення загального виробництва зерна в Україні на 30% або 15 млн. тонн», – зазначили в ЄБА.

Разом з тим в асоціації наголосили, що безпека та свобода плавання комерційних суден у Чорному морі може стати одним з поштовхів для економічного відновлення України та втримання стабільної ситуації зі світової продовольчою безпекою.

Перегляди: 5