Головна Агрохімія Через блокування добрив на митниці весняна посівна під загрозою зриву

Через блокування добрив на митниці весняна посівна під загрозою зриву

За даними компаній, станом на 15 січня 2024 р. відомо про щонайменше 12 тис. тонн мінеральних добрив з 20 різних партій, що прямували до України суднами, залізницею та автотранспортом, й були заблоковані на митниці без зрозумілих підстав та з порушенням норм Митного кодексу вже протягом тижня.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Українського клубу аграрного бізнесу.

При цьому компанії-імпортери подають повний перелік документів щодо добрив, підтвердження їх походження та маршруту від виробника, а також документи від виробника про якісні характеристики товару. Більшість заблокованих партій надійшли з ЄС від відомих виробників добрив.

Згідно наявної інформації, за ініціативи контролюючих органів працівники ДМСУ масово проводять відбір проб (зразків) для лабораторного дослідження, проте не дозволяють завершити оформлення і завести добрива на склади до отримання результатів дослідження, яке може тривати 10-30 днів. Це спричиняє величезні збитки через простій транспорту, зрив строків постачання за наявними контрактами та ставить під загрозу подальше забезпечення добрив під весняну посівну кампанію, адже підживлення озимини стартує за кілька тижнів.

Як зазначив генеральний директор УКАБ Олег Хоменко, проблема полягає не у відборі проб, а саме у блокуванні руху транспорту з добривами на склади, адже зазвичай дослідження проводяться паралельно і не мають блокувати постачання, що і передбачено Митним кодексом.

В УКАБ наголосили, що це вже не перший випадок перешкоджання імпорту добрив з боку митниці в розпал сезону і подібні ситуації із блокуванням спостерігаються майже щороку.

Перегляди: 95