Головна Новини Ринок України Ціни на черешню різняться у три рази

Ціни на черешню різняться у три рази

Ціни на черешню суттєво різниться відповідно до регіону походження, сорту та якості від 300 до 1000 грн./кг. У першу чергу така різниця пов’язана з початком сезону та більшістю імпортних пропозицій з Туреччини, Польщі, Азербайджану та Іспанії.

Про це повідомили в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА), передає «ПроАгро Груп» із посиланням на AgroTimes.

Зауважується, що тиждень тому зʼявилися перші партії української черешні з Одещини, Миколаївщини, Вінниччини та Закарпаття.

«Наразі ціна на ці кісточкові суттєво різниться і коливається на значні суми, відповідно до регіону/країни походження, сорту та якості», – прокоментувала Катерина  Звєрєва, директорка з розвитку УПОА.

Вона пояснила, що сьогодні продаж української черешні ведеться дрібним оптом за цінами 60-85 грн./кг, що відповідає цінам на черешню на початку сезону минулого року. Рік тому середню оптову ціну за кілограм першої ранньої черешні в аналогічний період на півдні та заході країни в межах 60−65 грн./кг та 70−80 грн./кг.

«Отже, на прилавках супермаркетів та на ринках ціна на кісточкові сягала 200 гривень, у залежності від сорту, якості, а також регіону або країни походження», – додала експертка.

Перегляди: 6