Головна Тваринництво Молоковиробництво Ціни на молоко-сировину йдуть вгору

Ціни на молоко-сировину йдуть вгору

На початку жовтня 2023 року молоко-сировина в Україні в середньому подорожчала на 46 коп. Закупівельні ціни йдуть вгору під впливом обмеження пропозиції молока-сировини на внутрішньому ринку.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока, передає «ПроАгро Груп».

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 1 жовтня склала 12,75 грн./кг без ПДВ, що на 52 коп. більше ніж за попередній період. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 11,3 до 13,4 грн./кг без ПДВ. Нижня межа цінового діапазону виросла на 55 коп., а верхня – на 60 коп.

Вищий ґатунок в середньому коштує 12,41 грн./кг без ПДВ. За останній місяць ціна на цей ґатунок виросла на 52 коп. Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 10 до 12,5 грн./кг без ПДВ. Ціновий діапазон не змінився з моменту проведення попереднього моніторингу.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 11,95 грн./кг без ПДВ і збільшилась на 32 коп. порівняно до результатів попереднього моніторингу. Мінімальна ціна в господарствах склала 9,90 грн./кг, що на 20 коп. більше ніж місяць тому. Максимальна ціна на перший ґатунок склала 12 грн./кг, що на 65 коп. більше порівняно до попереднього моніторингу.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 12,46 грн./кг без ПДВ і збільшилася на 46 коп.

«Підвищення закупівельних цін відбувається через нестачу молока-сировини в Україні. Обсяги надоїв скорочувалися протягом липня-серпня в умовах сильної спеки. Відповідно, вітчизняні переробники виготовили менше молочних продуктів до осінньо-зимового сезону продажів ніж зазвичай», – прокоментував аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі.

Перегляди: 8