Головна Тваринництво Молоковиробництво Ціни на молоко-сировину стабілізуються

Ціни на молоко-сировину стабілізуються

Середні ціни закупівлі молочної сировини протягом останнього залишаються незмінними, підтвердивши очікування ринку щодо стабілізації їх висхідного тренду. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Асоціацію виробників молока.

Відтак ціни залишаються на попередніх рівнях:

  • екстра-клас – 10,95 грн./кг,
  • вищий – 10,82 грн./кг,
  • перший – 10,46 грн./кг,
  • середньозважена ціна трьох гатунків –  10,74 грн./кг г без ПДВ.

Середні ціни на великі та середні партії молока екстраґатунку по регіонах: північ ― 11,08 грн./кг, центр – 11,1 2 грн./кг, південь – 11,2 грн./кг, схід – 11 грн./кг, захід – 11,1 грн./кг без ПДВ.

При цьому на світових молочних ринках в останні місяці спостерігається активне подорожчання біржових молочних товарів, що зумовлено трьома основними причинами – глобальною інфляцією, відновленням попиту, а також ростом вартості енергоносіїв. Українська ситуація на молочному ринку за динамікою схожа, проте зі своїми внутрішніми особливостями. Зокрема, спільними драйверами є інфляція та зростання вартості енергоресурсів. З додаткових внутрішніх – дефіцит сировини у переробників. До протидіючих чинників належить попит, який на відміну від глобального, у нас почав падати через зниження купівельної спроможності населення, особливо з початком опалювального сезону.

За даними Держстату у першому півріччі поточного року частка витрат українців на продовольчі товари склала 49,5% від загальних витрат і 39,7% від загального місячного доходу. У такій ситуації постає питання вже доступності продуктів харчування, в тому числі і молочних, які входять до основи продовольчого кошика та є складовими здорового харчування.

«Держава повинна терміново вживати заходів задля забезпечення харчової безпеки, знизивши ставку оподаткування доданої вартості товарів, що задовольняють базові потреби людини. Тим більше, що така ставка діє в основних експортерів молочної продукції в Україну – Польщі (5%), Німеччині (7%), Франції (5,5%), Нідерландах (6%). В інакшому випадку, крім погіршення доступності молочних продуктів для населення, існують реальні ризики витіснення вітчизняної продукції імпортною, що запустить ланцюг негативних економічних подій у вигляді закриття підприємств молочної галузі, втрати тисяч робочих місць, та в кінцевому результаті – падіння надходжень до бюджету», – зазначив аналітик АВМ Володимир Андрієць.

Перегляди: 4