Головна Тваринництво Молоковиробництво Ціни на молоко та молочні продукти можуть зростати, – АВМ

Ціни на молоко та молочні продукти можуть зростати, – АВМ

Факторів значного здешевлення молочної продукції наразі немає, тому ціни на молочні продукти можуть зростати у 2024 в межах інфляції. Зокрема ціни можуть підвищуватися на кисломолочну продукцію (кефір, йогурт, сметана, кисломолочний сир), а також сири тверді та напівтверді.

Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» розповіла гендиректор Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк, передає «ПроАгро Груп».

«Вартість молочних продуктів на поличках вітчизняних магазинів у 2023 році в порівнянні з 2022 роком зросла на 7-10% (що є в межах інфляції), найбільше подорожчало вершкове масло – на 40%. Одна із причин подорожчання – суттєвий дефіцит молока-сировини, внаслідок чого середньорічна закупівельна ціна на молоко-сировину піднялася на 14% проти 2022-го р. За два роки воєнних дій  галузь тваринництва зазнала збитків майже на $3 млрд. Зруйновні ферми, знищена сільгосптехніка, тварини, що суттєво підірвало потенціал галузі. Підвищення  цін на виробничі ресурси (паливо-мастильні матеріали, добрива, електроенергію, ветпрепарати, насіння, засоби захисту рослин, техніку і комплектуючі тощо)  значно збільшило собівартість молока-сировини», ­­ – зазначила Ганна Лавренюк.

Однак, за її словами, навіть попри настільки складні умови у 2023-му році молочнотоварні ферми тільки завдяки підвищенню надоїв змогли вийти на довоєнний рівень поставок молока-сировини на переробку. На жаль, цей ріст не зміг компенсувати зменшення виробництва в присадибному секторі, що і призвело до значного дефіциту.

«Враховуючи ситуацію в галузі, ціни на молоко та молочні продукти можуть зростати й впродовж 2024-го року. Крок зростання очікується в межах інфляції і складе до 10%», – спрогнозувала гендиректор АВМ.

Перегляди: 18