Головна Новини Ринок України Ціни на свиней живою вагою продовжують повільно знижуватися

Ціни на свиней живою вагою продовжують повільно знижуватися

Друга декада липня почалася зі зниження закупівельних цін на свиней забійних кондицій, повідомляє  «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Асоціації «Свинарі України».

Торги минулої п’ятниці завершилися зсувом цін на свиней забійних кондицій на 2-3 грн./кг у бік пониження. Тож хоча в Центрі, на Півдні та на Сході кілограм свинини живою масою переважно коштував 80 грн./кг та вище, епізодично зустрічалися і нижчі ціни, а на Заході котирування цього тижня коливалися між 77 та 80 грн./кг. Відповідно, середньозважена ціна зупинилася на рівні 79,1 грн./кг чи на 3,2% нижче минулотижневої позначки.

«Оцінки щодо поточної ситуації на ринку живця та її подальшого розвитку серед переробників неодностайні. Так, низка операторів констатує послаблення торгівельної активності та посилення конкуренції між постачальниками охолодженої свинини. Разом із тим, інші відзначають обмеженість пропозиції живця та/або нижчу забійну масу тварин, що не дозволяє здійснити позапланову заготівлю», – зазначили в АСУ.

Додатковим чинником тиску на ціни є поширення інформації про надходження свинини з-за кордону. Утім темпи надходження наразі поступаються активності минулого місяця, а сама м’ясна сировина, за відгуками операторів ринку, за якісними характеристиками не складає конкуренції вітчизняній свинині.

Перегляди: 12