Головна Новини Ринок України Ціни на живець свиней поки продовжують знижуватися

Ціни на живець свиней поки продовжують знижуватися

У другій половині лютого негативна цінова динаміка на ринку живця продовжилася, про що свідчать результати щотижневого моніторингу Асоціації «Свинарі України», передає «ПроАгро Груп».

У середині лютого ціни закупівлі свиней забійних кондицій відчули другий етап сезонного послаблення. Так, у другій половині місяця низхідний рух котирувань продовжився, хоч і дещо уповільнився: цього тижня середньозважена ринкова позначка опустилася на 7,7% (до 55,5 грн./кг) проти зниження на 9,5% тижнем раніше. Ціни закупівлі переважно тяжіли до 55–56 грн/кг, хоча подекуди оператори відзначали як нижчі, так і вищі ціни на невеликі партії.

«Опитування представників м’ясопереробної галузі вказує на неузгодженість версій щодо причин пониження цін цього тижня. Частина пов’язує це із сезонною млявістю торгівлі та менш активними закупівлями для потреб армії. Інші фіксують також точково сильніший дисбаланс попиту та пропозиції свинини в окремих регіонах та активнішу пропозицію крупних тварин на забій з боку малих операторів і господарств населення», – зазначили в АСУ.

Наразі  більшість операторів утримується від прогнозу подальшої цінової динаміки і не бачить передумов чи причин для подальшого послаблення цін, оскільки це не сприяє пожвавленню реалізації.

Перегляди: 42