Головна Овочівництво Цього року цибуля в Україні «золота»

Цього року цибуля в Україні «золота»

Обмежена пропозиція ріпчастої цибулі на українському ринку провокує стрімке зростання цін у даному сегменті.

Основною причиною подорожчання овочів, на думку експертів, є той факт, що багато господарств змушені призупинити збирання цибулі через дощову погоду, через що на ринку суттєво скоротилася пропозиція цієї продукції, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на EastFruit.

Так, на сьогодні українські фермери готові відвантажувати цибулю не дешевше за 22-27 грн./кг, що в середньому на 10% дорожче, ніж тижнем раніше. Активно підвищувати відпускні ціни на цибулю виробникам вдається внаслідок тривання ажіотажного попиту на цю продукцію з боку оптових компаній, які закуповують її для закладання на зберігання.

Також зростання цін спонукає доволі обмежену пропозицію цибулі в місцевих господарствах. Урожай цибулі в поточному році буде набагато нижчим, ніж сезоном раніше, через скорочення площ під даною культурою, що своєю чергою пов’язано з окупацією Херсонської області, яка була лідером з вирощування цибулі. Також, варто відзначити й зниження врожайності цибулі через несприятливі погодні умови.

Наразі оптова ціна на цибулю в Україні вже в середньому у 4,4 раза вища, ніж у другій половині вересня 2021 року. При цьому багато гравців ринку впевнені, що позитивний ціновий тренд збережеться і надалі, оскільки багато фермерів, які не мають власних сховищ, уже встигли розпродати значну частину запасів цибулі. Інші ж виробники вважають за краще закладати цибулю на зберігання й утримуються від продажів саме в очікуванні подальшого зростання цін.

Перегляди: 4