Головна Рослинництво Зернові Цьогоріч Україна може посіяти рекордну площу ярої пшениці

Цьогоріч Україна може посіяти рекордну площу ярої пшениці

В Україні зросли площі посіву ярої пшениці. За попередніми даними, станом на середину травня в країні вже посіяно 247 тис. га зернової. Прогнозується, що цей показник сягне до 285 тис. га, повідомляє «ПроАгро Груп» з  посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства.

«Востаннє в Україні під час весняної посівної подібні площі пшениці сіяли 12 років тому. До прикладу, у 2013-му році, до початку війни росії проти України та тимчасової окупації частини наших територій, цей показник становив 160,2 тис. га. У 2021-му – українські аграрії засіяли 192,1 тис. га ярої пшениці», – поінформували в міністерстві.

Наразі лідером з сівби ярої пшениці є Дніпропетровщина, там аграрії вже засіяли 32,1 тис. га. Торік найбільше було посіяно на Тернопільщині – 22,4 тис. га, а в 2021му – на Житомирщині, 21,8 тис. га. 

В Мінагрополітики зазначили, що попри збільшення площі посіву ярої пшениці, їхня частка становить лише 10% від загальної площі виробництва цієї зернової в Україні. Тож таке зростання суттєво не компенсує загальне скорочення посівних площ пшениці у новому сезоні.

За попередніми прогнозами Мінагрополітики, цього року врожай зернових та зернобобових культур становитиме 45 млн. тонн, з яких — понад 16,5 млн. тонн пшениці. Такий самий показник щодо врожаю пшениці в Україні у своєму першому агропрогнозі для нового 2023/24 МР заклало і Міністерство сільського господарства США.        

Перегляди: 3