Головна Рослинництво Зернові Дві третини врожаю пшениці на Херсонщині – фуражної якості

Дві третини врожаю пшениці на Херсонщині – фуражної якості

Попри тривалі дощі, котрі заливали Херсонщину й перетворили поля на болота, зернових та зернобобових культур на середину липня в області скосили на 411 тис. га з посіяних 790 тисяч, зібравши 1,7 млн. тонн збіжжя. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Голос України».

Як зазначили у департаменті розвитку сільського господарства та зрошення облдержадміністрації, врожайність краща порівняно з минулим посушливим сезоном — 41,4 ц/га замість торішніх 32 ц/га. Та тільки кількість не компенсує якості — а з нею подекуди проблеми. І насамперед із пшеницею, клейковину з якою дощі просто вимили. А з таким низьким її вмістом замість продовольчого зерна принаймні третього класу аграрії здебільшого збирають фуражне. Втім, ситуація хоч і складна, та все ж не буде катастрофою для продовольчого ринку в регіоні.

«Де в господарствах жорстко дотримувалися агротехнологій, зможуть зібрати бодай частину продовольчого зерна. Хоча за всіма прогнозами десь 60—70 відсотків озимої пшениці до третього класу не дотягне. Попри це і за такого сценарію для потреб регіону продовольчого зерна вистачить із надлишком. Його потрібно 141 тисячу тонн, а очікуємо вдвічі-втричі більше», – запевнила в. о. директора департаменту Маргарита Степанова.

Але окрім якості є й інша проблема. Зібране збіжжя ділки починають активно скуповувати за безцінь, підганяючи зерновози просто під комбайни. І цілком можливий сценарій, за якого вирощене в області продовольче зерно влітку-восени тисячами тонн попливе за кордон. А переробні підприємства краю ближче до весни змушені будуть закуповувати сировину для виготовлення борошна по всій Україні чи навіть на світовому ринку за валюту.