Головна Ринок України Експорт/імпорт Експорт української агропродукції у липні знизився на третину

Експорт української агропродукції у липні знизився на третину

У липні 2023 року Україні вдалося експортувати 3,7 млн. тонн продукції АПК, що на 29% менше аналогічного показника попереднього місяця. Обов’язково потрібно врахувати, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Українського клубу аграрного бізнесу.

Такі невтішні результати експорту в першу чергу пояснюються зупинкою роботи «зернового коридору» 18 липня, а також його низькою активністю ще до припинення терміну дії. В липні 2023 року даним каналом було експортовано лише 292 тис. тонн. Також свій негативний вплив на обсяги експорту мали обстріли росією портової інфраструктури річкових портів Дунаю.

Щодо структури експорту продукції в липні 2023 року, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 2,3 млн. тонн (кукурудза – 51%, пшениця – 36%, ячмінь – 13%). Падіння до показника минулого місяця: -40%;
  • олійні культури – 330 тис. тонн (ріпак – 73%, соєві боби – 23% та насіння соняшнику – 3%). Зростання: +37%.
  • рослинні олії – 549,4 тис. тонн (соняшникова олія – 92%, ріпакова – 4% та соєва – 4%). Зростання: +7%.
  • макухи після вилучення рослинних олій – 320,7 тис. тонн (соняшникова – 91%, соєва – 9%). Падіння: -12%.

«Найбільші падіння обсягів експорту продемонстрували ті позиції, які мають значну вагу при відносно невисокій їх вартості. Вони переважно експортувалися в рамках дії Чорноморської зернової ініціативи. Це зернові культури та макухи. Одночасно можемо спостерігати зростання обсягів експорту олійних культур. Це відбувається в основному за рахунок початку збору врожаю ріпаку і стартом його експорту», – зазначили в УКАБ.

Перегляди: 5