Головна Ринок України Експорт/імпорт Ердогану не вдалося домовитися про відновлення «зернової угоди»

Ердогану не вдалося домовитися про відновлення «зернової угоди»

Президенти Туреччини й росії не дійшли згоди щодо виконання москвою умов угоди Чорноморської зернової ініціативи та відновлення дії «зернового коридору».

Про це стало відомо на прес-конференції за результатами зустрічі Реджепа Ердогана з очільником кремля, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Укрінформ».

«Одним із питань, на якому ми зосередилися, було відновлення Чорноморської ініціативи. Альтернативні пропозиції, винесені на порядок денний, не могли запропонувати постійну модель, таку як Чорноморське співробітництво… У цьому контексті ми підготували новий пакет пропозицій для ООН та готові провести консультації в цьому напрямку», – сказав Ердоган.

Своєю чергою путін наголосив, що зобов’язання по угоді, які стосувалися російської сторони, не були виконані, і рф готова повернутися до угоди, якщо її умови будуть виконані в повному обсязі.

Президент Ердоган підкреслив, що Туреччина готова знову активно відігравати посередницьку роль для припинення війни та досягнення миру.

Щодо постачання російського зерна, сторони повідомили про домовленість поставити 1 млн. тонн у найбідніші країни за участі Катару. При цьому, за словами путіна, цей проєкт не є альтернативою чи заміною Чорноморського зернового коридору.

Перегляди: 5