Головна Економіка і аграрна політика ФАО та ЄС розпочинають другий цикл грантового конкурсу для фермерів

ФАО та ЄС розпочинають другий цикл грантового конкурсу для фермерів

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголосила про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) і спрямована на підтримку відновлення українських фермерів, які стикаються з проблемами, ускладненими впливом війни на агробізнес.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Програма грантів, що фінансується ЄС, розроблена таким чином, щоб допомогти виробникам сільськогосподарської продукції інтегруватися в стійкі ланцюжки доданої вартості, покращити свої засоби до існування, збільшити зайнятість і розвиток сільських територій, — сказав керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл. — Ми віримо, що ця програма також сприяє сталому розвитку вибраних ланцюгів доданої вартості в Україні інклюзивним чином і таким, що підтримує малих сільськогосподарських виробників і підприємства».

Ця ініціатива показала хороші результати в межах першого циклу, де було відібрано 138 заявок із 212 заявок, що надійшли до Державного аграрного реєстру. Загальна сума грантової підтримки становить $1,73 млн. Найпопулярніші інвестиції включають придбання тракторів, сонячних панелей, спеціалізованого виробничого та переробного обладнання для відповідного ланцюга доданої вартості.

«Перший грантовий цикл продемонстрував великий інтерес до проєкту серед представників аграрного сектору, які змушені працювати в середовищі, що характеризується множинними, складними та частковими потрясіннями для агробізнесу, спричиненими війною, — сказав голова ФАО в Україні П’єр Вотьє — Завдяки інвестиційній грантовій підтримці, у межах першого грантового циклу ми надали фермерам інструменти для забезпечення трансформації сільського господарства в напрямку модернізації та адаптації до нових умов і викликів».

ФАО та ЄС заохочують фермерів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей взяти участь у другому грантовому циклі. Прийом заявок відкритий через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 31 січня 2024 року.

Грантоотримувачі повинні будуть внести певну частку від загальних витрат, і сума, що має бути покритою грантоотримувачем, відрізнятиметься залежно від вибраного ланцюжка доданої вартості. Гранти будуть виплачуватися в українській гривні (UAH) за обмінним курсом ООН у сумах:

  • до 370 тис. гривень ($10 тис.) для малих сільгоспвиробників;
  • до 925 тис. гривень ($25 тис.) для сільськогосподарських мікро- та малих підприємств, сільськогосподарських кооперативів та асоціацій виробників продукції з географічними зазначеннями (ГЗ).

Другий цикл грантової підтримки охоплює такі ланцюжки створення вартості, включаючи найменування місця походження (НМП) і захищене географічне зазначення (ГЗ):

Перегляди: 42