Головна Новини Ринок України ФАО відкриє свій офіс в Україні

ФАО відкриє свій офіс в Україні

Кабінет Міністрів погодив підписання угоди з  Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) про створення в нашій країні проєктного офісу і надання технічної та гуманітарної допомоги нашій державі. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства економіки.

«Україна давно та плідно співпрацює з ФАО – організацією, місією якої є боротьба з голодом по всьому світу. Адже наша держава була та залишається житницею Європи та світу. Однак через війну, розв’язану росією, допомога потрібна вже нам. ФАО надає її, зокрема, реалізуючи спільно з урядами країн-партнерів програми підтримки українських аграріїв», – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, ухвалення угоди та створення в Україні офісу ФАО дозволить підняти співробітництво на значно вищий рівень. Це стосується також програм підтримки сільгоспвиробника і надання гуманітарної допомоги українцям, що опинилися у складних життєвих обставинах. Очікується більш тісна координація в питаннях зернового експорту.

З початком широкомасштабного вторгнення рф ФАО оновила план швидкого реагування в Україні з метою допомоги дрібним українським фермерам та середнім виробникам. Станом на середину серпня на кошти, виділені країнами та неурядовими організаціями, ФАО надала екстрену сільськогосподарську допомогу (насіннєвий матеріал, багатоцільову грошову допомогу) 80 тисячам осіб в 13 областях України.

За фінансової підтримки, зокрема, Японії та Канади ФАО спільно з урядом України реалізує проєкти з відновлення потужностей для зберігання зернових, покликані допомогти фермерам зберегти врожай та тримати на високому рівні експортний потенціал України. Проєкти передбачають постачання українським аграріям у 10 областях України обладнання для навантаження та розвантаження зерна, модульних контейнерів для зберігання тощо.

В цілому на здійснення плану швидкого реагування в Україні та стратегії щодо нарощування потужностей для зберігання зерна ФAO планує залучити $180,4 млн.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (Food and Agriculture Organization, FAO)  – спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй. Мета діяльності – забезпечення продовольчої безпеки у світі, підвищення рівня харчування  та стандартів життя у країнах-членах. Членами ФАО є 194 країні та ЄС. З Україною співпрацює з 2003 року, надаючи допомогу з розвитку.

Перегляди: 5