Головна Економіка і аграрна політика ФДМУ виставив на аукціон Білгород-Дністровський морський порт

ФДМУ виставив на аукціон Білгород-Дністровський морський порт

Фонд держмайна проведе 3 березня приватизаційний аукціон з продажу «Білгород-Дністровського морського торговельного порту». Торги відбудуться на Prozorro.Продажі, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на повідомлення ФДМУ.

Стартова ціна лоту становить 187,6 млн. гривень (без ПДВ). Гарантійний внесок для участі у торгах — 37,5 млн. гривень (без ПДВ).

«Це друга приватизація порту за часи Незалежності. Залучення приватного інвестора для збиткового Білгород-Дністровського порту — це поштовх для розвитку його інфраструктури та створення додаткових робочих місць», — зазначив перший заступник голови ФДМУ Дмитро Кліменков.

Останніми роками Білгород-Дністровський порт показував суттєві збитки. В 2019-2021 роках збиток коливався в межах 23,5-28,5 млн. гривень. Негативна тенденція спостерігалася і в 2022 році. За січень-вересень минулого року порт отримав 2,9 млн. гривень збитку.

Крім того, станом на 30 вересня 2022 року порт накопичив 104,7 млн. гривень простроченої кредиторської заборгованості. Найбільше боргів за податками із заробітної плати (27,3 млн. гривень) та на нерухоме майно (23,6 млн. гривень).

Також порт заборгував 13,7 млн. гривень заробітної плати. З 2019 року з порту звільнилися 88 робітників. Станом на січень-вересень 2022 року там працювали 148 робітників.

Зараз через повномасштабне вторгнення російських військ Білгород-Дністровський порт заблокований з моря, однак він не зупинився – тут відбувається перевалка вантажів в статусі «сухого порту».

Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 га основної території порту (має виходи до девʼяти причалів) та понад 5 га території портопункту Бугаз (один причал) в селищі Затока. До складу порту також входять дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина надана в оренду).

Продаж Білгород-Дністровського порту буде другою приватизацією морського порту за часи незалежності України. 17 січня Фонд держмайна провів торги з продажу порту «Усть-Дунайськ». Переможець запропонував за нього 201 млн. гривень, що в 3,3 рази перевищило стартову ціну

Перегляди: 4