Головна Агрохімія Феноменальне рішення для контролю хвороб саду та винограду

Феноменальне рішення для контролю хвороб саду та винограду

Потепління практично по всій території України створило сприятливі умови для активного розвитку та поширення шкідливих організмів, зокрема збудників хвороб плодових культур і винограду. Тому навіть якщо у ваших садах і виноградниках візуальні прояви небезпечних хвороб поки що відсутні, фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK наголошують на важливості профілактичних обприскувань, щоб не допустити потенційних втрат майбутньої врожайності.

«Контроль комплексу хвороб плодових і винограду дуже відповідальний аспект успішної технології вирощування цих культур, тож зволікати з цим питанням, особливо за наявних гідротермічних умов, не варто, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Вже зараз фахівці нашого агрономічного департаменту із різних регіонів України фіксують на яблуні інфікування молодих листків борошнистою росою, подекуди паршею, на персику – відзначають інтенсивний розвиток кучерявості листя, а на абрикосі та вишні – інтенсивне поширення моніліозу; щодо винограду, то в усіх регіонах вирощування спостерігаються прояви оїдіуму. Надалі, із підвищенням температурного режиму і за наявності вологи, до цих небезпечних хвороб додадуться й інші, що за несвоєчасного проведення захисних заходів значно ускладнить ситуацію. Тому наразі надзвичайно важливо скоригувати систему захисту із застосуванням високоефективних фунгіцидів з широким спектром дії».

Для контролю поширених хвороб у садах і виноградниках Олександр рекомендує застосувати контактно-системний фунгіцид профілактичної та лікувальної дії Феномен (каптан, 780 г/кг + флутриафол, 20 г/кг). Каптан контактна діюча речовина, яка після потрапляння на поверхню оброблюваних рослин утворює захисний шар, що попереджає повторне інфікування. Вона впливає на патоген, вступаючи в реакцію із групами білків, внаслідок чого руйнує основні ензими, необхідні для проростання спор. Володіючи профілактичними властивостями, каптан запобігає проростанню спор патогенів і проникненню їх у тканини рослин. А за рахунок мультисайтної дії на збудників він попереджає ризик виникнення резистентності. Флутриафол – системна діюча речовина із контактною дією, що володіє захисними та лікувальними властивостями. Це інгібітор біосинтезу ергостеролу – основного стерину в мембранах клітин збудників хвороб. Мембрани клітин втрачають свої властивості, і патоген гине.

Феномен має розширений порівняно з іншими продуктами на ринку спектр дії. Він відмінно справляється борошнистою росою та паршею в садах, надійно контролює оїдіум та мілдью у виноградниках, а також може застосовуватись проти кучерявості листя, клястероспоріозу та моніліозу на персику і проти клястероспоріозу та моніліозу на абрикосі. Завдяки оптимально підібраному складу він характеризується одночасно профілактичною та лікувальною дією проти патогенів і при цьому мінімізує ризик виникнення у них резистентності. Це готовий до використання комплексний фунгіцид, що не потребує бакових «партнерів». Тож застосувавши його профілактично або за перших однак прояву хвороб, ви можете бути певні в надійності та ефективності захисту, отриманого культурами.

Перегляди: 3